четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Воз прегази малолетничка во Хрватска

voz

Поврзани вести

Голема трагедија се случила изутринава кога воз прегази седумнаесетгодина девоја во близина на Осјек.

До несреќата дошло кога девојчето движејќи се по пругата, со слушалки на ушите, не забележело дека доаѓа возот, по што била прегазена.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести