сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Воз прегази маж кај Бардовци

Возот сообраќај на релација Кичево - Скопје. Според првични, неофицијални информации, се работи за лице на возраст меѓу 50 до 60 години.

49371441

Поврзани вести

Во близина на реката Лепенец, во атарот на селото Бардовци, утрово во 8.30 часот воз  удрил во засега непознато машко лице, кое веднаш починало на местото на настанот. Возот сообраќај на релација Кичево – Скопје. Според првични, неофицијални информации, се работи за лице на возраст меѓу 50 до 60 години.

Во моментот се врши увид и утврдување на идентитетот на починатото лице.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести