среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Воз прегази маж кај Маџари

Cuba-train-exterior

Последни вести

Седумдесет и деветгодишен маж утринава бил прегазен од воз на излезот од Маџари.

Товарниот воз кој сообраќал на релација Табановце-Трубарево, удрил во мажот кој пасел добиток покрај пругата.

Седумдесет и девет годишниот маж починал на лице место, а неговата смрт била констатирана од лекар од Итната медицинска помош.

 

Најчитани вести