четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Воз прегази маж кај Велес

На лице место пронајден е дел од телото, обувки, облека и траги од крв и ткиво.

voz

Последни вести

Синоќа по полноќ  во Секторот за внатрешни работи Велес примена е пријава од вработен во Македонски железници дека товарниот воз кој сообраќал на релација Трубарево-Гевгелија, транзит за Солун, кај местото Згрополци, удрил во непознато лице кое се наоѓало на шините.

Од страна на Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Велес излезено е на лице место и извршен е увид.

На лице место пронајден е дел од телото, обувки, облека и траги од крв и ткиво.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести