вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Воз прегази момче кај фабриката „Тетекс“

Младиот скопјанец бил прегазен од патничкиот воз кој сообраќал на делницата Кичево-Скопје.

voz

Последни вести

Момче од Скопје, Гоце Г. (31), загина вчера во железничка несреќа која се случила околу 18 часот кај тетовската фабрика „Тетекс“.

Младиот скопјанец бил прегазен од патничкиот воз кој сообраќал на делницата Кичево-Скопје.

Неколку часа по несреќата, желзничкиот сообраќај на оваа пруга беше во прекин, а истражните власти започнаа истрага која ќе треба да открие дали момчето се сабмоубило. На местото на несреќата имаше разлетани лични предмети од загинатиот, кои беа собрани од истражителите, а како што рекоа тие ќе им бидат предадени на семесјтвото.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести