сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Воз прегази момче од Гостивар

Voz_dizel_800px

Поврзани вести

Воз прегази дваесет и седумгодишно момче од Гостивар на железничкиот премин во близина на фабриката Жито Шар.

Полицијата и обвинителството започнаа истрага за да се утврди кои се причините за несреќата.

Возот се движел од Гостивар кон Тетово.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести