недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Воз прегази момче од Тетово кај Скопски саем

saem

Последни вести

Патнички воз кој сообраќал на релација Скопје – Белград во неделата вечерта прегазил момче од Тетово.

Несреќата се случила околу 22.45 часот на пругата кај Скопскиот саем, а во несреќата момчето се здобило со тешки телесни повреди и починало на лице место.

Утврден е идентитетот на починатото момче и според информациите на МВР станува збор за дваесет и петгодишниот Александар А. од Тетово.

Телото на момчето е предадено на обдукција, а полицијата утврдува како се случила несреќата.

Најчитани вести