недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Воз прегази мотоциклист кај Романовце

Патнички воз кој сообраќал на релација Табановце-Скопје удрил во 43 годишниот мотоциклист Ивица В.

voz

Последни вести

Мотоциклист загина во железничка несреќа која утринава околу 8 часот се случила кај кумановското село Романовце.

Патнички воз кој сообраќал на релација Табановце-Скопје удрил во 43 годишниот мотоциклист Ивица В.

Од здобиените повреди Ивица починал на лице место.

Полицискиот увид е во тек.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести