петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Воз прегази татко и син од Авганистан

МВР соопшти дека во незгодата на самото место починале двете лица.

voz

Последни вести

На железничката пруга Скопје-Гевгелија кај местото викано  „Јаворица“, товарен воз удрил во Авганистанец на возраст од 20-25 години и во неговиот малолетен син, кои заедно со поголема група авганистански државјани нелегално влегле во РМакедонија.

МВР соопшти дека во незгодата на самото место починале двете лица.

Пред неколку дена, на ист начин животот го загубија и двајца Сиријци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести