петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Воз прегази жена во Ѓорче Петров

Патнички воз кој сообраќал на релација Кичево-Скопје удрил во Стоица П.(72) од с.Теранце-кочанско.

Воз прегази жена во Ѓорче Петров

Воз прегази жена во Ѓорче Петров

Последни вести

Вчера околу 07,20 часот на дел од пругата помеѓу железничка станица „Ѓорче Петров“, во правец према железничка станица Скопје-Север, поточно на самиот мост на реката „Лепенец“, патнички воз кој сообраќал на релација Кичево-Скопје удрил во Стоица П.(72) од с.Теранце-кочанско.

Од здобиените повреди лицето починало на самото место. Од страна на увидна екипа од СВР-Скопје извршен е увид на местото на настанот.

По наредба на Ј.О. телото на починатиот е предадено во Институтот за Судска Медицина за обдукција.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести