Крими хроника

Воз прегази жена кај Кисела Вода

Воз прегази жена кај Кисела Вода

Синоќа во 17:17 часот на делот од пругата помеѓу железничка станица-Скопје и железничка станица Лисиче, во населба Кисела Вода спроти станицата за Технички преглед на моторни возила, патничкиот воз кој сообраќа на релација Скопје-Битола, управуван од машиновозачот Г.Д., удрил во Т.Н.(62) од Скопје.

Таа од здобиените тешки телесни повреди починала на лице место.

Железничкиот сообраќај на тој дел од пругата бил во прекин до 21:40 часот, поточно до завршување на увидот од екипа на СВР Скопје.