петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Воз удри автомобил, загина тетовец

policiska-lenta

Последни вести

Едно лице загина во железничка несреќа што се случи денеска откако во неговиот автомобил удри воз кој сообраќал на релација Кичево – Скопје.

Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски изјави дека 55-годишниот Ф.З. од тетовското село Горно Седларце поради здобиените тешки повреди починал на самото место на несреќата.

Сообраќајката се случила денеска околу 14 часот на железничкиот премин кај Горно Седларце.

Се очекува увид да изврши јавен обвинител и екипа на СВР Тетово за да се утврдат причините за несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести