петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Воз удри мигрант во Велес

vvooozzzz

Последни вести

Рано утрово во 6 часот се случи железничка сообраќајна несреќа пред Велес.

Имено, товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Табановце удри и усмрти маж.

Најверојатно станува збор за мигрант кој се движел по пругата.

Увидот на местото на несреќата е во тек.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести