сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 17

Воз удри во бегалци, четири лица се полесно повредени

pruga

Последни вести

На железничката делница близу Mиравци, на постојката Mилетково,  воз полесно повредил четири лица откако удрил во група бегалци од Блискиот исток.

Синоќа, патничиот воз кој сообраќал на релација Солун-Скопје-Белград налетал на 30-ина мигранти кои се движеле по пругата. Сообраќајот на делницата бил во прекин два часа.

Лани, во периодот октомври- декември, на македонските пруги загинаа осумина бегалци, кои претходно илегално ја преминале грчко-македонската граница.

 

 

Најчитани вести