сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ФОТО: Воз удри во камион

Најмалку две лица загинаа, а 20 се повредени откако патнички воз удри во камион во јужна Германија, пренесува „Танјуг“ повикувајќи се на германските медиуми.

Поврзани вести

Најмалку две лица загинаа, а 20 се повредени откако патнички воз удри во камион во јужна Германија, пренесува „Танјуг“ повикувајќи се на германските медиуми.

voz-germanija-2

Несреќата се…

Најчитани вести