четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Воз удри жена на станицата во Прилеп

Воз прегази маж од Батинци

Воз прегази маж од Батинци

Поврзани вести

Железничка несреќа се случила вчеравечер на железничката станица во Прилеп, кога патнички воз удрил во жена.

Возот сообраќал на релација Велес-Битола, а жената починала на лице место.

Полицијата во Прилеп извршила увид, а се преземаат и мерки за утврдување на идентитетот на починатото лице како и целосно расчистување на случајот.

Најчитани вести