недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Воз удрил во „југо“ кај Драчево

voz

Поврзани вести

Воз удрил во автомобил „југо“ во близина на патниот премин меѓу населбите Драчево и Јане Сандански, при што повредени се двајца браќа на возраст од 23 и 28 години.

По судирот повредените биле пренесени во Ургентниот центар каде им е укажана лекарска помош, но повредите со кои се здобиле не се од сериозен карактер.

Возот сообраќал на релација Скопје-Гевгелија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести