петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 31

Воз удрил во поставени камења на пруга

Воз кој сообраќал на релација Скопје-Битола, вчера удрил во камења што биле поставени на делот од пругата помеѓу железничка станица Прилеп и железничка станица Битола. 

110202270

Поврзани вести

Како што соопшти МВР, инцидентот се случил во 09.36 часот веднаш по тргнувањето на возот од железничката станица во Прилеп.

– Повредени патници нема и не е предизвикана материјална штета. Во 09.48 часот возот продолжил да се движи кон железничката станица Битола, наведуваат од МВР.

Најчитани вести