Крими хроника

Возач на комбе се „послужил“ со 2.300 франци на газдата

Возач на комбе се „послужил“ со 2.300 франци на газдата

Возач на комбе се послужил со 2.300 франци на газдата. СВР Струмица поднесе кривична пријава против лицето Д.Р. (35) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „послужување“.

Пријавениот во својство на возач на комбе „фиат дукато“, сопственост на лицето Д.П. од Струмица, сопственик и управител на правно лице, неовластено се послужил со 2.300 швајцарски франци, парични средства во сопственост на таткото на пријавителот. Иако му било побарано да ги врати парите, пријавениот до поднесување на пријавата истото не го сторил.