сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Возач со голема брзина влета во публика

На трка со автомобили која се одржуваше во Малта, а беше од хуманитарен карактер, се случи голема несреќа.

Влета со автомобилот во публика - епилогот е петмина сериозно и дваесетина полесно повредени

Влета со автомобилот во публика - епилогот е петмина сериозно и дваесетина полесно повредени

Последни вести

Во еден момент, додека возеше со голема брзина, британскиот милионер Пол Бејли изгуби контрола над својот автомобил Порше 918 Спајдер и влета во публиката.

Епилогот е петмина сериозно и уште дваесетина полесно повредени.

Најчитани вести