вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Возач на џип со бугарски таблички направи хаос во Велес!

policijalenta9

Последни вести

Возач на црн џип со бугарски таблици вчеравечер возејќи излета од патот Градско-Велес во обид да и избега на полицијата, објави Канал 5.

Служба од граничната мобилна полиција го запрела да му изврши контрола. Возачот застанал, немал уредна документација па решил да бега.

Тргнувајќи со возилото го повлекол едниот од полицајците кој паднал. Колегите му помогнале, по што тргнале по џипот.

Во еден момент возачот се обидел да избега по земјен пат, па вртејќи,  изгубил контрола над возилото и се превртел.

Возачот и полицаецот се пренесени во велешката болница од каде велат дека двајцата имаат полесни повреди.

Полицијата најави претрес на возилото.

Се превземаат мерки за целосно расветлување на случајот.

Најчитани вести