среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Возач од Скопје возел со 3,5 промили алкохол во крвта

policija-stopira-janevska-i

Последни вести

Полицијата рано изутринава околу 4:30 часот на раскрсница од „Партизанска“ и „Рузвелтова“ фатила скопјанец кој возел со 3,5 промили во крвта.

Откако поминал на црвено на семафор, полицијата го запрела четириесетгодишниот Г.И. од Скопје кој управувал „голф“.

Тој почнал да ги навредува и омаловажува полицајците, по што бил приведен во полициската станица Центар.

По извршено алкотестирање кај Г.И. било утврдено присуство на 3,50 промили алкохол. По целосно расчистување ќе следи соодветна пријава.

Најчитани вести