петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Возачите од утре не смеат да возат без зимска опрема за сообраќај

Министерството за внатрешни работи денеска ги информира возачите дека од утре стапува на сила законската обрска за задолжително поседување на зимска опрема.

2cv-winter

Поврзани вести

Законската обрска која ќе трае до петнаесетти март следната година и Министерството за внатрешни работи апелира до сите граѓани да се придржуваат до пропишаните правила заради безбедност на сите учесници во сообраќајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести