сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Возачот на “Струмица експрес’ во домашен притвор

По сообраќајната несреќа од пред два дена во која автобус удри во воз, Штипското обвинителство, поднесе мерка домашен притвор за возачот Васил Ш. (54) кој се смета за предизвикувач на несреќата.

voz_avtobus_stip1_1

Поврзани вести

По сообраќајната несреќа од пред два дена во која автобус удри во воз, Штипското обвинителство, поднесе мерка домашен притвор за возачот Васил Ш. (54) кој се смета за предизвикувач на несреќата. Возачот вчера бил однесен на распит, но поради болки во градите и главата бил однесен во Штипската клиника, од каде е пратен на домашно лекување. Возачот на автобусот доби кривична пријава за тешки дела против безбедноста на луѓето и сообраќајот, а согласно кривичниот законик за ова дело е предвидена затворска казна до 10 години.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести