петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Возењето без билет во автобусите на ЈСП од утре ќе ве чини 1.000 денари

tojka

Последни вести

Јавното претпријатие Скопје (ЈСП) информира дека од утре, први октомври почнува да важи новата цена за дополнителнителниот билет.

Имено секој патник кој ќе биде затекнат дека користи јавен превоз во возилата на ЈСП без билет или со поседување на несоодветен билет од страна на овластениот контролор на ЈСП СКОПЈЕ е должен да го плати издадениот дополнителен билет во износ од 1000 денари. Во спротивно наплатата ќе биде реализирана со ангажирање на овластен извршител во износ од 50 евра глоба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести