Македонија

Возете внимателно: Коловозите се влажни, можна е појава на одрони

Возете внимателно: Коловозите се влажни, можна е појава на одрони

Сообраќајот на сите патишта низ земјата се одвива без забрани, по претежно влажни коловози.

АМСМ препорачува внимателно управување со возилата и почитување на поставената патна и сообраќајна сигнализација и на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево и Берово – Виница, каде е можна почеста појава на одрони.