четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Возете внимателно: Магла и опасност од одрони на некои патиштата

Возете внимателно по патиштата каде видливоста е намалена на само 50 метри поради маглата

magla

Поврзани вести

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци во републиката  се одвива тековно,по наместа влажни коловози, информираат од Диспечерскиот центар на Јавното претпријатие „Македонијапат“.

Поради појава на магла кај Крива Паланка,Тетово, Павлешенци, Велес, Неготино и Кула имаме намалена видливост до 50 метри. Во клисурите и усеците можни се помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево,Виница – Берово, Маврово-Дебар-Струга, Гостивар – Стража, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес.

Дежурните екипи на ЈП Македонијапат се на терен и редовно ги оддржуваат проодни сите патни правци.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести