петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Возете внимателно, магла на патиштата

kami

Последни вести

На патниот правец Неготино-Демир Капија е намалена видливоста на 50 до 100 метри поради магла.

На останатите патишта сообраќајот се одвива без забрани по наместа влажни коловози, а поради ниските температури можна е појава на голомразица на повисоките планински и осојничави места.

На скопскиот аеродром „Александар Велики“ утринава се реализирани сите предвидени полетувања и слетувања.

Најчитани вести