Македонија

Возете внимателно, можни се одрони на патиштата

Возете внимателно, можни се одрони на патиштата

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива нормално по наместа влажни коловози.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, каде е можна почеста појава на одрони.