вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Возете внимателно, можни се одрони на патиштата

patista

Поврзани вести

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива нормално по наместа влажни коловози.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, каде е можна почеста појава на одрони.

Најчитани вести