понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Возете внимателно: Снег на Стража, Маврово и во Крушево

sneg na straza

Поврзани вести

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани и застои по влажни коловози, информира Авто мото сојузот на Македонија.

Врнежи од снег има на планинскиот премин Стража, Маврово и Крушево кои не претставува проблем за одвивање на сообраќајот, а на планинскиот премин Плетвар и Пресека се бележат врнежи од дожд и снег кои исто така не преставуваат проблем за одвивање на сообраќајот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести