сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Возете внимателно, видливоста околу Скопје само 50 метри

Густата магла продолжува да го отежнува и патниот сообраќај, само 50 метри е видливоста на патиштата во и околу Скопје

magla

Поврзани вести

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци во републиката  се одвива тековно, претежно по суви коловози. На планинските превои и осојничавите места коловозите се наместа влажни.Поради ниските температури можна е појава на голомразица.

Намалена видливост поради магла: Куманово-100 метри, Скопје – 50 метри, Петровец – 50 метри, Кула 100 метри, Неготино – 50 метри, Д.Капија – 100 метри, Сарамзалино – 100 метри.   Во клисурите и усеците можни се помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Делчево, Виница – Берово, Маврово-Дебар-Струга, Крак – Стража, Д.Капија – Удово и Катланово-Велес.

Дежурните екипи на ЈП „Македонијапат“ се на терен и редовно ги оддржуваат проодни сите патни правци.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести