среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Возило на американската амбасада удрило во трамвај во центарот на Белград

tramvaj, belgrad

Поврзани вести

Маж (40) и жена (36) лесно се повредено во судар на возило на американската амбасада и трамвај на линија 9, што се случи денеска во Белград.

Сударот се случил кога возачот на службеното возило на американската амбасада удрил во трамвајот на линијата 9, кога вртел на аголот на улиците „Немањина“ и „Сараевска улица“.

Повредени во трамвајот нема и не е направена значајна материјална штета.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести