среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Возило се преврте на патот Охрид-Кичево

Полицијата врши увид на местото на настанот, а возилата кои патуваат во Охрид се пропуштаат со мало чекање.

soobrakajna-nesreka

Поврзани вести

Сообраќајна незгода, во која за среќа нема повредени се случила утринава на магистралниот пат Охрид-Кичево кај Свети Еразмо.

Според првичните информации од полицијата ,несреќата се случила која жена изгубила контрола на автомобилот „голф“  и се превртела.

Неофицијално, несреќата се случила бидејќи возачот  зборувал на мобилен телефон.

Полицијата врши увид на местото на настанот, а возилата кои патуваат во Охрид се пропуштаат со мало чекање.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести