вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Вознемирувачки фотографии: Тела и остатоци од авионот на местото на несреќата

mestooo1-500

Последни вести

Малезиски авион Боинг  777 попладнево беше соборен во Украина, во близина на границата со Русија. Во трагедијата загинаа 295 лица, 280 патници и 15 членови на екипажот.

Антон Герашченко, советник во Министерството за внатрешни работи на Украин, изјавил дека авионот бил соборен од руските бунтовници со ракета од типот земја-воздух.

Самопрогласената Доњецка Република, на про-руските сепаратистички движења во југоисточна Украина негираше вмешаност во соборувањето на авионот. Детали се уште не се познати.

mestooo1-500

mestooo500

mestooo3-500

mestooo2500

tela1-500

tela-500

tela3-500

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести