сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Девојка од Пакистан групно силувана и обесена на дрво

pakistan22n-1-web-472x630

Поврзани вести

Дваесет и едногодишна девојка од Пакистан е групно силувана и обесена на дрво.

Момчето на девојката го признал силувањето и убиството, и бил притворен. Полицијата трага по уште двајца други осомничени соучесници.

Според инспекторите, жената била силувана и удавена до смрт, а потоа нејзиното тело било обесено за да изгледа како самоубиство. Инцидентот  е пријавен во полиција еден ден подоцна, кога локалните жители ја виделе девојката како виси на дрво.

Случајот има многу сличности со нападот во Индија минатиот месец, во кој биле пронајдени две тинејџерки силувани и обесени од страна на банда во северниот дел на државата Утар Прадеш.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести