сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 36

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Десетици мртви во терористичкиот напад во Минхен

minhen

Поврзани вести

Маж попладнево отворил оган врз луѓе во трговскиот центар „Олимпија“ во Минхен.

Според зборовите на очевидците, маж влегол во “Олимпија центар” и неселективно пукал врз луѓето. Потоа излегол надвор и се упатил кон железничка станица.

Првичните неофицијални информации се дека во терористичкиот напад загинале 15 лица.

minhen (1)

Најчитани вести