ТОП,Македонија

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Крвава слика на бриселскиот аеродром по нападите

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Крвава слика на бриселскиот аеродром по нападите

Најмалку 14 луѓе загинаа, а 20 се повредени во експлозии на бриселскиот аеродром Завентем, јавува Раша Тудеј.

brisel-napadi-2

Аеродромот ја прекина работата, откако изутринава беа регистрирани две експлозии, кои според Раша тудеј се случиле на терминалот за летовите на компанијата „Американ ерлајнс“.

brisel-napadi-4

 

Засега не се познати причините за експлозиите.

brisel-napadi-3

brisel-napadi-5

brisel-napadi-naslovna

brisel-napadi-1