среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Мртовечките ковчези на убиените Срби во Либија спремни за транспорт

kovcezi-ubijenih-srba-620x3

Последни вести

Либиските медиуми објавија фотографии од мртовечките ковчези во кои се наоѓаат убиените Срби, службеници во амбасадата во Либија.

Јовица Степиќ и Слаѓана Станковиќ биле киднапирани во ноември минатата година, а настрадале во воздушен напад на американската војска врз цели на Исламска држава.

Libija-ubijeni-radnici-amba

Веста за нивната смрт и официјално ја потврдил министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ.

srbi-ubijeni-u-libiji

Најчитани вести