среда, 30 ноември 2016  |  Вести денес: 16

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Прегазен пешак во Охрид

Повозрасно машко лице настрада во сообраќајна незгода што се случи вечерва околу 19 часот на улицата „15 корпус“ во Охрид.

soobrakajka-ohrid1-640x360

Поврзани вести

Повозрасно машко лице настрада во сообраќајна незгода што се случи вечерва околу 19 часот  на улицата „15 корпус“ во Охрид.

soobrakajka3-ohrid-640x360

Според првичните информации патничко возило удрило во пешак. Полициската станица за безбедност во патниот сообраќај целосно го запре сообраќајот и врши увид на улицатата.

soobrakajka4-ohrid-640x360

На местото на настанот во тек е увид во присуство на јавен обвинител. Увидот треба да ги утврди причините и начинот до кој дошло до сообраќајна незгода.

soobrakajka5ohrid-640x360

Најчитани вести