петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Старец се удави во Каменичка река

starec-se-udavi

Поврзани вести

Старец се удави во Каменичка Река.

Осумдесет годишниот Генчо К. е пронајден мртов.

Неговото тело  го пронашле рибари, по што е алармирана и полицијата, пренесува „Старплус“ на ТВ Стар.

Инаку, ова е втор случај на давење во Каменичка Река во една недела. Претходно беше пронајдено телото на 85-годишен жител на Македонска Каменица.

Старец се удави во Каменичка река

Старец се удави во Каменичка река, фото: Старплус

Полицијата го истражува случајот, но веројатно е дека се работи за лична одлука на починатиот. Точните причини за смртта ќе треба да ги даде обдукцијата.

Најчитани вести