недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО) Терористички напад во Тунис, најмалку 27 убиени туристи

tunis-napad-turisti1

Поврзани вести

Нов терористички напад се случи во Тунис во градот Сус, каде мета беше хотелот Имеријал Мерхаба со пет ѕвездички.

Според најновите информации убиени се дури 27 луѓе.

Светските медиуми јавуваат дека се нападнати и други хотели.

Фотографиите се објавени на друштвените мрежи.

vofoto

 

jezivofotoo

 

Најчитани вести