понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Фотографии од убиениот косовски џихадист

1

Поврзани вести

Арапските медиуми објавија фотографии од телото на убиениот косовски џихадист Лавдрим Мухаџери.

2

Иако веста не е официјално потврдена, безживотното тело на убиениот одговара на профилот на косовскиот џихадист кој што последните месеци војувал во Сирија, а пред неколку дена на неговиот профил објави вознемирувачко видео како на еден млад човек му ја отсекува главата.

3

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести