сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 11

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Моментот кога бомбашот-самоубиец се разнесе на аеродромот „Ататурк“

ataturk-istanbul-4

Поврзани вести

На социјалните мрежи се појавија видео снимки од моментот кога еден од тројцата бомбаши самоубијци се разнесе на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул.

Во нападите загинаа 36 лица, а 147 се повредени.

Најчитани вести