среда, 23 август 2017  |  Вести денес: 17

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО) Снимка од падот на авионот со фудбалерите

Според последните и најнови податоци од светските медиуми, само 13 лица го преживеале падот. Во авионот имало 72 фудбалери и 9 члена на екипажот.

Последни вести

На интернет се појави снимка од моментот на рушењето на авионот на бразилските фудбалери. Според последните и најнови податоци од светските медиуми, само 13 лица го преживеале падот. Во авионот имало 72 фудбалери и 9 члена на екипажот.

Фудбалерите на бразилскиот клуб „Чапокоензе“ требале утре да играат во Меделин против локалниот клуб Атлетико насионал во финалето на Купот на Јужна Америка.

Најчитани вести