вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Ауди удира девојка на пешачки премин

nish.jpg500

Поврзани вести

Седумнаесетгодишната М.Ж. од Пуковец се бори за живот откако на 7 – ми јуни била удрена од „Ауди“ додека преминувала на пешачки премин.

Со автомобилот управувал Александар С. (21), кој се движел со огромна брзина, а од ударот М.Ж. „летала“ дури 20 метри.

Девојката била пренесена на Клиниката во Ниш, а поради тешките удари примила повеќе од 5 литри крв. Нејзината состојба сега е стабилизирана, но сеуште е во животна опасност.

Страотната глетка е снимена на безбедносни камери, а може да ја погледнете на следниот линк.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести