вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО): Бел тигар уби момче во зоолошка градина

tigar

Последни вести

Видовме како белиот тигар го фати за врат, момчето се превиткуваше од болки. Се мачеше околу 10-15 минути, но никој не му помогна.

Ова го тврдат очевидците кои биле сведоци на страотната глетка.

Момчето кое било на возраст од околу 22 години починало од болки откако бел тигар го нападнал во зоолошка градина во Индија, денес во околу 13:30.

За сега нема точни информации за тоа како момчето се нашло во кафезот, но се претпосавува дека скокнал своеволно.

Сведоците говорат дека целата случка траела 10-15 минути пред полицијата да стигне на местото на несреќата, но на жалост не успеале да го спасат момчето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести