недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Цунами во базен за време на земјотресот во Непал

cunami_bazennn

Последни вести

Видео снимка со доста необично цунами во обичен базен била снимена во Катманду, за време на земјотресот кој го погоди Непал на 25-ти април.

Снимката била направена од холандска двојка која за време на земјотресот престојувала на одмор во Непал.

За среќа никој не бил во базенот во тој миг, но на видеото може да се паниката и стравот кај посетителите на базенот.

ФОТО: RT

Најчитани вести