четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Другарките ја држат додека едно момче ја силува

Шеснаесетгодишна девојка била држена од нејзините другарки додека едно момче ја силувало

nadad holivud tinejgerki

Поврзани вести

Две тинејџерки од Холивуд се обвинети дека претепале своја врсничка, а потоа ја држеле додека едно момче ја силувало. Нападот, што се случил во ноември лани, е снимен со мобилен телефон, а полицијата сега за првпат ја објавува снимката.

Патриша Монтес (15) и Ерика Ејвери (16) ја удриле, шутирале и и’ прскале солзавец во лицето на 16-годишната девојка, а потоа ја држеле додека Џејсон Вулфорк (19) ја силувал.

Снимката направена со мобилен телефон ја направил Ланел Синглтон (18) и на неа се прикажува полуголата жртва во двор од куќа во Холивуд.

Додека Патриша и Ерика ја тепаа, машките гледаат, а еден од нив вели:

„Оваа девојка баш и не ми се допаѓа“

На тоа една од двете тинејџерки вели:

„Рековме дека ќе е**** некого!“

На судското сослушување одржано во петокот емитувана е снимката од мачењето на истата жртва внатре во куќата. По нападот, таа отишла дома и се онесвестила, по што е префрлена во болница.

Имала неколку скршени коски на лицето, а поради модринки и оток привремено го загубила видот. На судењето сите обвинети се изјасниле како невини.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести