петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Вознемирувачко видео: ИСИС егзекутира 250 сириски војници

isis

Последни вести

Припадниците на терористичката организација ИСИС погубиле 250 сириски војници кои претходно ги имале заробено.

Терористите објавиле и видео снимка на која се гледа како ги носат голите војниците во пустина каде подоцна ги егзекутирале.

Еден од припадниците на ИСИС рекол дека станува збор за војници кои ги заробиле на аеродромот Табка, кој екстремистите го завзеле минатата недела.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести