недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вознемирувачко видео: Како е убиен навивач на Наполи

ciro-espozito-foto-printskrin-1409819900-562117

Последни вести

Италијанските медиуми објавија екслузивна снимка на која се гледа како е убиен еден навивач на Наполи, Чиро Експозито за време на финалиниот меч на КУпот на Италија против Фиорентина.

Експозито (22) е ранет во градите пред олипискиот стадион во Рим на 3 мај. Наптреварот е завршен со победа на Наполи од 3:1. Навивачот најпрво бил во тешка состаојба, а месец и половина подоцна, поточно на 25 јуни, починал.

Непосредно по инцидентот, уапсен е еден навивач од Рома на кој му се суди за убиство.

Италијанските медиуми четири месеци подоцна дојдоа до снимките од местото на трагедијата. На снимката се слуша пукање и паника меѓу навивачите, а потоа се гледа како еден човек паѓа на земја, а останатите повикуваат на помош.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести